Nasza strona używa ciasteczek (cookies). Zostając na niej, zgadzasz się na warunki korzystania, które znajdziesz tutaj.

Blog Fundacji Digital Poland

To tutaj nasi pracownicy, eksperci oraz zaproszeni goście dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat cyfryzacji i nowych technologii.

Ponad 17 tysięcy osób wzięło udział w czwartej edycji ogólnopolskiego testu cyfrowych kompetencji, organizowanego przez Fundację Digital Poland. Wyniki testu rzucają nowe światło na aktualne wyzwania w dziedzinie edukacji cyfrowej w Polsce. Niestety nie jest dobrze.

Czytaj więcej Created with Sketch.

Rośnie skala fałszywych informacji w przestrzeni publicznej – wynika z najnowszego raportu „Dezinformacja oczami Polaków". Aż 84% Polaków zetknęło się z fake newsem, a 9 na 10 badanych potwierdziło prawdziwość choć jednej z fałszywych informacji. Wyniki zawarte w raporcie przygotowanym przez Koalicję „Razem Przeciw Dezinformacji" niepokoją, bo w wielu aspektach są gorsze w porównaniu do badań przeprowadzonych trzy lata temu.

Czytaj więcej Created with Sketch.

Cieszymy się ogromnie dzieląc się informacją, że Fundacja Digital Poland została laureatem nagrody nazwa.pl w kategorii Ekspert Badań i Nauki. To dla nas ogromny zaszczyt i potwierdzenie, że nasze działania przynoszą pozytywne efekty w obszarze cyfrowej transformacji.

Czytaj więcej Created with Sketch.

Weź udział w najważniejszym wydarzeniu ICT w Polsce pierwszej połowy 2024 roku którego jesteśmy współorganizatorem.

Czytaj więcej Created with Sketch.

Od początku stycznia trwa nabór do szóstej edycji Digital Shapers, inicjatywy organizowanej przez Fundację Digital Poland, która ma na celu wyróżnienie i uhonorowanie liderów cyfryzacji w Polsce. Na listę Digital Shapers co roku trafiają osoby przyczyniające się do cyfryzacji polskiej gospodarki, dzięki którym kraj na arenie międzynarodowej postrzegany jest jako innowacyjny. Digital Shapers, to liderzy w swoich kategoriach – zweryfikowani i docenieni przez branżę, w której działają.

Czytaj więcej Created with Sketch.

Ogłoszono powstanie Koalicji Cyfrowi Seniorzy, której głównym celem jest edukacja cyfrowa osób starszych. To największa w Polsce inicjatywa wspierająca seniorów w obszarze cyfryzacji, a także przedsiębiorców w zrozumieniu i adaptacji produktów i usług do potrzeb tej społeczności. Koalicja zrzesza ponad dwadzieścia kluczowych organizacji sektora prywatnego, w tym największe izby, związki, federacje i fundacje działające na rzecz rozwoju nowych technologii i szeroko pojętej cyfryzacji.

Czytaj więcej Created with Sketch.

Jak zachęcić seniorów do tego, by korzystali z udogodnień technologicznych i tym samym zapewnili sobie bezpieczeństwo? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadała Nell Przybylska z Fundacji Digital Poland oraz Sławomira Pieńkowska, prezeska Uniwersytetu Trzeciego Wieku na Żoliborzu.

Czytaj więcej Created with Sketch.

Tegoroczna edycja Digital Festival, skoncentrowana wokół tematu sztucznej inteligencji, przyniosła ze sobą dwie ważne publikacje Fundacji Digital Poland: raport "Technologia w służbie społeczeństwu. Czy Polacy zostaną społeczeństwem 5.0?" oraz kolejną odsłonę poradnika "Nowoczesny Senior – przewodnik po cyfrowym świecie". Obydwie publikacje stanowią cenne źródło wiedzy o nastawieniu społeczeństwa polskiego do cyfryzacji i nowych technologii.

Czytaj więcej Created with Sketch.

Już 20 października każdy będzie mógł odkryć tajemnice nowych technologii, sztucznej inteligencji i zobaczyć, nad czym pracują obecnie najbardziej innowacyjne firmy w Polsce, wejść do niedostępnych na co dzień laboratoriów, sterować marsjańskim łazikiem Raptors Rover, nadzorować maszyny do produkcji detektorów podczerwieni, i uczestniczyć w nocnych warsztatach malarstwa w komnatach Zamku Królewskiego w Warszawie. Noc Innowacji to doskonała okazja, aby porozmawiać z ekspertami, poznać wynalazki tworzone przez polskich naukowców oraz zainspirować się do działania.

Czytaj więcej Created with Sketch.

To misja, której celem jest lot w przyszłość i udowodnienie, że ze sztuczną inteligencją możesz więcej! W ciągu sześciu festiwalowych tygodni dowiecie się czym są technologie AI, poznacie kluczowe narzędzia i nauczycie się z nich korzystać, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Sztuczna inteligencja jest już obecna w naszym życiu od dawna, ale teraz będziecie mogli ujarzmić ją i wykorzystać jej moc na swoje własne potrzeby.

Czytaj więcej Created with Sketch.

1 października startuje piąta edycja Digital Festival. To największa edukacyjno-technologiczna inicjatywa w Polsce, która otwiera wszystkim cyfrowy świat. Na uczestników tegorocznego Digital Festival czekają konkursy, quizy, webinaria, hackathony, warsztaty i solidna porcja wiedzy na temat sztucznej inteligencji. W trakcie sześciu festiwalowych tygodni każdy będzie miał szansę zanurzyć się w świecie, gdzie technologia spotyka się z ludzką kreatywnością.

Czytaj więcej Created with Sketch.

Dominika Bettman objęła stanowisko prezeski zarządu Fundacji Digital Poland. Dyrektor generalna Microsoft w Polsce będzie wspierała realizację misji Fundacji, która zamienia cyfrowe wyzwania w szanse dla polskiej gospodarki. Rada Fundacji powołała również nową członkinię zarządu Agnieszkę Benowską, która obejmie stanowisko wiceprezeski ds. finansów.

Czytaj więcej Created with Sketch.