Fundacja Digital Poland już po raz siódmy ogłosi 18 liderów, którzy zostaną wpisani na prestiżową listę Digital Shapers – wybitnych osobowości świata cyfryzacji. Osoby wyróżnione tytułem Digital Shapers wykazują się nie tylko wiedzą technologiczną, ale przede wszystkim zdolnościami przywódczymi i innowacyjnością – mówi Piotr Ciski, Prezes Zarządu Grupy Symfonia i Przewodniczący kapituły Digital Academy
By wesprzeć powstanie „Strategii Cyfryzacji Polski do 2035 roku” i przeprowadzenie transformacji cyfrowej naszego kraju przygotowaliśmy kompendium wiedzy na temat światowych strategii cyfryzacji.
W tym wyjątkowym wydarzeniu, wzięło udział ponad 240 osób. Dzięki współpracy najważniejszych organizacji branżowych, NGO oraz firm wspólnie stworzyliśmy przestrzeń do rozmowy i świątecznej atmosfery. Nie zabrakło też świątecznej kuchni
🏅17.000+ przeszkolonych seniorów i seniorek z cyfryzacji, ponad 300 szkoleń na terenie całego kraju, ponad 6400 rozdanych książek w wersji papierowej i elektronicznej w 2024 roku. To podsumowanie naszej tegorocznej akcji Nowoczesny Senior, którą organizujemy od 4 lat z okazji Digital Festival.
6 grudnia w Berlinie spotka się europejski ekosystem startupów AI. To największe wydarzenie tego typu w Europie realizowane przez wyłącznie europejskie startupy AI.
Za nami spotkanie konsultacje ze środowiskiem cyfrowym i spotkanie rady programowej 17. edycji Forum Gospodarcze TIME. To wyjątkowe wydarzenie, gdyż razem z Data Spaces Symposium stworzy ICT WEEK w drugim tygodniu marca w trakcie Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Podczas ICT WEEK w Warszawie spotkają się reprezentanci europejskiego ekosystemu z wszystkich krajów UE. ICT WEEK będzie największym wydarzeniem sektora ICT w Polsce w Q1 2025. W hotelu Hilton spotka się ponad 3000 osób z całej Europy.
Konferencję otworzył Wicepremier Rady Ministrów, Minister Cyfryzacji Krzysztof Gawkowski wskazując na potrzebę podnoszenia umiejętności. Bez nich jesteśmy biernymi konsumentami rozrywki w mediach społecznościowych. Następnie swoje przemowy mieli kolejno prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk, Rektor Politechnika Śląska, Katarzyna Kuczyńska-Budka prezydentka Gliwic, dr inż. Radosław Nielek, PhD, Dyrektor NASK oraz MEP Borys Budka. Wszyscy wskazywali na konieczność podnoszenia kompetencji cyfrowych w szybko zmieniającym się świecie.
Warszawa od dawna wspiera rozwój nowych technologii. Potwierdza to raport „State of Warsaw AI”, który plasuje stolicę jako jeden z wiodących ośrodków rozwoju sztucznej inteligencji w Europie Środkowo-Wschodniej, zarówno pod względem liczby firm, jak i poziomu inwestycji w przełomowe rozwiązania.