Nasza strona używa ciasteczek (cookies). Zostając na niej, zgadzasz się na warunki korzystania, które znajdziesz tutaj.

Blog Fundacji Digital Poland

To tutaj nasi pracownicy, eksperci oraz zaproszeni goście dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat cyfryzacji i nowych technologii.

Tegoroczny ranking 100 największych technologicznych spółek Digital Champions CEE 2024 wskazuje, że Polska utrzymała pozycję lidera pod względem wartości firm, z udziałem wynoszącym ponad 38% całkowitej kapitalizacji. W obliczu trwającej wojny na Ukrainie, znacząco wzrosło zainteresowanie firmami z sektora bezpieczeństwa i cyberbezpieczeństwa, a także technologiami podwójnego zastosowania. Sztuczna inteligencja nie jest już tylko modnym hasłem i stała się kluczowym elementem wzrostu i transformacji w wielu branżach, tworząc nowe możliwości i wyzwania dla cyfrowych czempionów w regionie.

Czytaj więcej Created with Sketch.

Przygotuj się na dawkę wiedzy i możliwość zobaczenia najnowszych technologii z bliska podczas Fujitsu Partner Day 2024.

Czytaj więcej Created with Sketch.

Już po raz szósty ogłosiliśmy listę laureatów prestiżowego wyróżnienia Digital Shapers. Tegoroczni zdobywcy tego tytułu to wybitni liderzy, innowatorzy i wizjonerzy, którzy swoją działalnością przyczyniają się do cyfrowej transformacji i rozwoju nowoczesnych technologii nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Czytaj więcej Created with Sketch.

🎉Poznaj zwycięskie prace w 4. edycji Digital Ars stworzone z pomocą sztucznej inteligencji!🎉

Czytaj więcej Created with Sketch.

Z radością informujemy, że fundacja została uhonorowana nagrodą za najlepszą inicjatywę na rzecz edukacji finansowej podczas XII edycji kongresu "Cashless Congress"!

Czytaj więcej Created with Sketch.

Najwyższa pora docenić znakomitych Polaków za ich cyfrowe zasługi. Fundacja Digital Poland zaprasza na wyjątkowe wydarzenie z cyklu Thursday Gathering, które odbędzie się 6 czerwca 2024 roku w Venture Café Warsaw. Tematem spotkania będzie "DIGITAL SHAPERS & ARS: THE AI EXPERIENCE SESSIONS".

Czytaj więcej Created with Sketch.

Ponad 17 tysięcy osób wzięło udział w czwartej edycji ogólnopolskiego testu cyfrowych kompetencji, organizowanego przez Fundację Digital Poland. Wyniki testu rzucają nowe światło na aktualne wyzwania w dziedzinie edukacji cyfrowej w Polsce. Niestety nie jest dobrze.

Czytaj więcej Created with Sketch.

Rośnie skala fałszywych informacji w przestrzeni publicznej – wynika z najnowszego raportu „Dezinformacja oczami Polaków". Aż 84% Polaków zetknęło się z fake newsem, a 9 na 10 badanych potwierdziło prawdziwość choć jednej z fałszywych informacji. Wyniki zawarte w raporcie przygotowanym przez Koalicję „Razem Przeciw Dezinformacji" niepokoją, bo w wielu aspektach są gorsze w porównaniu do badań przeprowadzonych trzy lata temu.

Czytaj więcej Created with Sketch.

Cieszymy się ogromnie dzieląc się informacją, że Fundacja Digital Poland została laureatem nagrody nazwa.pl w kategorii Ekspert Badań i Nauki. To dla nas ogromny zaszczyt i potwierdzenie, że nasze działania przynoszą pozytywne efekty w obszarze cyfrowej transformacji.

Czytaj więcej Created with Sketch.

Weź udział w najważniejszym wydarzeniu ICT w Polsce pierwszej połowy 2024 roku którego jesteśmy współorganizatorem.

Czytaj więcej Created with Sketch.

Od początku stycznia trwa nabór do szóstej edycji Digital Shapers, inicjatywy organizowanej przez Fundację Digital Poland, która ma na celu wyróżnienie i uhonorowanie liderów cyfryzacji w Polsce. Na listę Digital Shapers co roku trafiają osoby przyczyniające się do cyfryzacji polskiej gospodarki, dzięki którym kraj na arenie międzynarodowej postrzegany jest jako innowacyjny. Digital Shapers, to liderzy w swoich kategoriach – zweryfikowani i docenieni przez branżę, w której działają.

Czytaj więcej Created with Sketch.

Ogłoszono powstanie Koalicji Cyfrowi Seniorzy, której głównym celem jest edukacja cyfrowa osób starszych. To największa w Polsce inicjatywa wspierająca seniorów w obszarze cyfryzacji, a także przedsiębiorców w zrozumieniu i adaptacji produktów i usług do potrzeb tej społeczności. Koalicja zrzesza ponad dwadzieścia kluczowych organizacji sektora prywatnego, w tym największe izby, związki, federacje i fundacje działające na rzecz rozwoju nowych technologii i szeroko pojętej cyfryzacji.

Czytaj więcej Created with Sketch.