Struktura dokumentu i zaleceń pozostaje w dużej mierze niezmieniona w stosunku do poprzedniego projektu, ale ostateczna wersja zawiera więcej wyjaśnień dotyczących tego, co kwalifikuje się jako usługa „dostępna dla małoletnich”, oraz łagodzi niektóre sformułowania dotyczące domyślnych ustawień platform, oferując nieco większą elastyczność we wdrażaniu.
Dołączyliśmy do inicjatywy PW eSkills, realizowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji. To kolejny krok w celu wsparcia rozwoju kompetencji cyfrowych Polaków, budowania nowoczesnej gospodarki i zwiększenia liczby specjalistów ICT w Polsce.
Decyzje te potwierdzają zaufanie do ich wizji i doświadczenia w prowadzeniu organizacji ku dalszemu rozwojowi transformacji cyfrowej Polski oraz uczynienia z Polski jednego z głównych centrów innowacji cyfrowych na świecie.
Przegapiłeś wydarzenie? Nie ma problemu - pełny zapis konferencji, która odbyła się 16 czerwca w Gdańsku, jest już dostępny! Wydarzenie towarzyszyło Digital Summit, kluczowemu wydarzeniu polskiej prezydencji w Radzie EU.
Podczas Digital Summit i European AI Forum w Gdańsku Fundacja Digital Poland, jako jeden z głównych założycieli, powołała formalnie do życia AI Poland – inicjatywę integrującą kluczowe firmy, organizacje, instytucje oraz edukatorów działających w obszarze sztucznej inteligencji w Polsce. Celem AI Poland jest budowa silnego, innowacyjnego i etycznego ekosystemu AI, który wspiera europejskie wartości, suwerenność technologiczną oraz rozwój gospodarczy kraju.
Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – debacie „Digital sovereignty – from words to actions”, zorganizowanej przez THINKTANK, Bertelsmann Stiftung oraz Polski Instytut Ekonomiczny.
Już po raz piąty wyłoniono zwycięzców konkursu Digital Ars. Pierwsze miejsce w kategorii No code zdobyła Darya Ivanova za pracę “Bałtyk”. Główna nagroda w kategorii Open za pracę “Krzyk wewnętrzny - rozpadająca się świadomość” trafiła do Mileny Orzażewskiej. Zwycięzcą w kategorii Metamorfozy okazała się Zuzanna Leoniuk za pracę “Perła jutra”. Digital Ars, organizowany przez Fundację Digital Poland, to pierwszy w Polsce konkurs poświęcony sztukom wizualnym tworzonym z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, danych i algorytmów. To przestrzeń, w której technologia staje się narzędziem artystycznego wyrazu.
Fundacja Digital Poland opublikowała 4. edycję rankingu Digital Champions CEE, który prezentuje 100 największych spółek technologicznych z Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). Tegoroczny raport wskazuje, że łączna kapitalizacja czempionów wzrosła o blisko 10% w porównaniu z rokiem poprzednim, osiągając imponujące 117 miliardów USD.
Odwiedź London Tech Week oraz AI Summit i wpadnij do Ambasady Polski w Londynie by wziąć udział w specjalnym spotkaniu łączącym sektor AI z Polski i Wielkiej Brytanii.
Już 11 czerwca 2025 roku na Stadionie Legii w Warszawie odbędzie się druga edycja AI Creative Fest – wyjątkowej konferencji, która staje się jednym z najważniejszych punktów na mapie wydarzeń dla branży kreatywnej i technologicznej w Polsce. Organizatorem festiwalu jest firma AI Wizards, a wydarzenie wspierają liczni partnerzy, w tym Fundacja Digital Poland.
Nowe unijne regulacje cyfrowe, takie jak DSA, DMA czy AI Act, stawiają przed krajowymi organami regulacyjnymi bezprecedensowe wyzwania. Policy brief Fundacji Digital Poland analizuje, jak zapewnić im odpowiednie finansowanie, zasoby i kompetencje, by skutecznie egzekwowały prawo i chroniły użytkowników.