Karta na rzecz rozwoju kompetencji przyszłości polskiego społeczeństwa oraz uczenia się przez całe życie
59 proc. Polaków uważa, że zbyt mało uczymy się przez całe życie i nie jesteśmy gotowi do przekwalifikowania się. Dodatkowo 67 proc. twierdzi, że pracodawcy nie inwestują wystarczająco w rozwój i kwalifikacje swoich pracowników. Musimy to zmienić! Dlatego partnerzy fundacji Digital Poland i Digital Festival poparli Kartę na rzecz rozwoju kompetencji przyszłości polskiego społeczeństwa oraz uczenia się przez całe życie. Realizacja celów zawartych w Karcie pozwoli na budowę innowacyjnego ekosystemu edukacji przyszłości.
Znany na całym świecie kurs „Elements of AI” jest już dostępny także w języku polskim. Celem tego kursu jest przybliżenie jak najszerszej grupie ludzi, niekoniecznie z wykształceniem ścisłym, podstawowych pojęć z zakresu sztucznej inteligencji oraz obszarów jej zastosowań. Nie zwlekaj i zaktualizuj swoją wiedzę z zakresu sztucznej inteligencji! Zrób darmowy kurs online i uzyskaj certyfikat. Weź udział w ogólnoświatowej akcji #AIChallenge i razem z nami promuj nowoczesne technologie w Polsce. Chcemy przeszkolić z podstaw sztucznej inteligencji 1. proc. Polaków, czyli prawie 400 tys. osób. Razem możemy więcej – weź udział w wyzwaniu: zdobądź certyfikat i opublikuj go w mediach społecznościowych z #AIChallenge.
To największa edukacyjno-technologiczna inicjatywa w Polsce, która pokazuje, jak najlepiej czerpać z możliwości oferowanych przez nowe technologie. Festiwal jest szansą na zdobycie cyfrowych umiejętności i praktycznej digitalowej wiedzy. To wydarzenie, jakiego jeszcze w Polsce nie było. Już sama data jest wyjątkowa i zarazem cyfrowa: 01.10-10.11. Pandemia dobitnie pokazała, że nie warto odkładać edukacji na później. Cyfrowa ewolucja dzieje się tu i teraz. Dołącz już dzisiaj do Digital Festival – największego wydarzenia edukacyjnego w Polsce.
Sztuczna inteligencja zmienia otaczającą nas rzeczywistość. Polskie firmy w bardzo małym stopniu uczestniczą jednak w tej rewolucji. Jednym z powodów jest brak praktycznej wiedzy wśród managerów. Osoby decyzyjne często nie wiedzą, jak przekuć hasła na konkretne działania. Dlatego w ramach Fundacji Digital Poland uruchomiliśmy inicjatywę edukacyjną „AI dla managerów”.
Digital Shapers jest prestiżową listą wyróżniająca wybitne osobowości cyfrowego świata i nowych technologii w Polsce. Digital Academy wyłania osoby, które mają ponadprzeciętny wkład w rozwój gospodarki cyfrowej w naszym kraju. Celem listy jest promowanie kompetencji digital poprzez pozytywne przykłady oraz oddanie hołdu dokonaniom wybitnych osobowości.
Kandydaci do tytułu Digital Shapers, muszą posiadać udokumentowane wybitne osiągnięcia w ostatnim roku w jednej z 5 kategorii: edukacja, transformacja cyfrowa, inwestycje, innowacje i technologie oraz wizjoner. Po więcej informacji zapraszamy na stronę konkursu: digitalshapers.pl
Fundacja Digital Poland wraz z firmą 10 Senses zapraszają na specjalną platformę do promocji polskiego ekosystemu sztucznej inteligencji – AIPoland! Jej celem jest promocja polskiego ekosystemu technologii opartych o sztuczną inteligencję i wspomaganie współpracy pomiędzy polskimi i zagranicznymi podmiotami w różnych obszarach, w tym rozwoju nowych inicjatyw i pozyskiwaniu finansowania. Zapraszamy na aipoland.org
Ułatwiamy współpracę i powstawanie innowacji. Platforma otwartych innowacji łącząca innowatorów i startupy z największymi korporacjami w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Najlepsze miejsce dla hackathonów, wyzwań i konkursów.
Prowadzimy badania i rzecznictwo w zakresie tematów takich jak właściwa polityka cyfrowa wspierająca zrównoważony rozwój czy strategia rozwoju nowych technologii w Polsce. Co roku tworzymy szereg artykułów i konsultujemy akty prawne dotyczące ww. kwestii. Tworzymy wspólnie z partnerami raporty i materiały edukacyjne pozwalające lepiej zrozumieć cyfryzację i nowe technologie w Polsce. Tworzone przez nas raporty i publikacje są zawsze obiektywne i merytoryczne. Jeśli jesteś zainteresowany przeprowadzeniem badania – napisz do nas.
Digital Champions CEE to inicjatywa prezentująca największe spółki technologiczne z regionu Europy Środkowej i Wschodniej. Raport zawiera rzetelny i transparentny ranking prawdziwych czempionów z regionu, a publikacji towarzyszy seria spotkań i wywiadów z liderami cyfryzacji. Swoimi doświadczeniami i pomysłami na cyfrowe rozwiązania dzielą się przedstawiciele najbardziej cenionych spółek w regionie.
Cyfrowy Kompas to internetowa aplikacja, która mierzy zbieżność Twoich poglądów politycznych w zakresie nowych technologii i cyfryzacji z programem wyborczym i opiniami komitetów wyborczych. Celem aplikacji jest promocja w przestrzeni politycznej i społecznej zagadnień z zakresu cyfryzacji oraz nowych technologii. Wejdź na kompas.digitalpoland.org i sprawdź na kogo głosować!
Cyfryzacja polskiego sektora finansowego jest priorytetem dla inicjatywy Fintech, którą kieruje Visa. Visa, wspierana przez innych członków Digital Poland, obejmuje szereg inicjatyw rynkowych mających na celu opracowanie nowych rozwiązań, z korzyścią dla całego sektora finansowego i konsumentów. Projekty prowadzone pod patronatem Digital Poland w ramach inicjatywy Fintech koncentruje się na czterech tematach: Smarter Cities i IoT, Przyszłość handlu detalicznego, Poświadczenie, Data Intelligence.
Fundacja Digital Poland inicjuje wśród polityków merytoryczną debatę na temat szeroko pojętej digitalizacji w Polsce. Przedstawiamy światowe rankingi oraz diagnozy dla Polski z obszaru digital. Będziemy egzekwować obietnice wyborcze. Zachęcamy do wspólnych działań.
Odświeżenie definicji oraz wartości wynikającej z inteligentnego miasta. Tworzenie eko-systemu zachęcającego władze miasta, liderów technologicznych, jak i również start-upy do zaciśnięcia współpracy prowadzącej do namacalnych rozwiązań niosących korzyści dla mieszkańców. Praca nad obecnymi problemami miast jak i również tymi które pojawią się w wyniku dalszego rozwoju aglomeracji.
W ramach Digital Education stworzyliśmy projekt, którego celem jest zwiększenie kompetencji cyfrowych seniorów, przeciwdziałając tym samym wykluczeniu cyfrowemu. Edukujemy także dzieci w szkołach podstawowych w zakresie zasad bezpieczeństwa.
Zobacz, jak działają nowoczesne firmy za granicą! Jedź z nami na Study Tour. Fundacja Digital Poland przekracza granice w poszukiwaniu inspiracji, ciekawych biznesowych pomysłów i technologicznych rozwiązań. Tym, co zobaczymy chcemy podzielić się w kraju, aby na koniec dnia poszerzyć perspektywy polskich przedsiębiorców. Fundacja Digital Poland dwa razy w roku organizuje zagraniczne wyjazdy.
Wspieramy i rozwijamy inicjatywy oraz programy, których celem jest rozwój cyfryzacji polskiej gospodarki, innowacyjnej przedsiębiorczości oraz nowoczesnego społeczeństwa. Dzięki prowadzonym od wielu lat inwestycjom w rozwój światłowodowego internetu budujemy gigabitowe sieci przyszłości, będące fundamentem nowoczesnych firm i konkurencyjnej gospodarki.
Podnoszenie atrakcyjności Polski jako centrum badań oraz rozwoju dla zagranicznych firm. Podkreślanie niezaprzeczalnych zalet, w tym wykwalifikowanej, specjalistycznej kardy IT oraz promowanie już istniejących osiągnięć.
Technologie, z których korzystamy na co dzień, telefony komórkowe, czujniki w smartfonach, chmury do przechowywania i analityki danych, odgrywają kluczową rolę w procesie cyfryzacji służby zdrowia. Dlatego chcemy współpracować z rządem i wspierać administrację publiczną w procesie cyfryzacji służby zdrowia. Chcemy m.in. zbudować platformę wiodących graczy (biznes, uniwersytety, profesjonaliści i start-upy), aby wspólnie wypracować plan dotyczący e-zdrowia w Polsce.
Czy Twoja firma przeszła już transformację I wkroczyła w erę dygitalizacji? Z pewnością tak. I z pewnością dołożyłeś wszelkich starań, by ją na to przejście przygotować. Ale i tak wciąż cała odpowiedzialność za sukces transformacji spoczywa na twoich barkach – Szefa Firmy. The Hub Digital CEO to cykl debat, gdzie w nieformalnej atmosferze mamy szansę podzielić się naszym "cyfrowym" doświadczeniem z innymi prezesami firm, dowiedzieć się jak oni to robią, a także usłyszeć od ekspertów, jakie czyhają na nas niebezpieczeństwa i zobaczyć jakie możliwości daje digitalizacja.
Celem inicjatywy jest wsparcie rozwoju przedsiębiorczości w Polsce i budowa silnego ekosystemu innowacyjnych firm i projektów. Chcemy kształcić nowe pokolenie kadr zdolnych do budowania i rozwoju globalnych startupów technologicznych. Poprzez kursy programowania, data science, czy projektowania, chcemy poszerzać kompetencje inżynierów, programistów i designerów. Ponadto, promujemy możliwości rozwoju kariery w sektorze nowych technologii wśród przyszłych menedżerów oraz uczyć ich praktycznych umiejętności zarządzania startupami.
Rozwój i popularyzacja treści cyfrowych tworzonych w Polsce to podstawa działalności inicjatywy Digi-Content. Wiele polskich firm tworzy fantastyczne materiały oparte o nowe technologie. Powstaje coraz więcej produkcji bazujących na rozszerzonej oraz wirtualnej rzeczywistości. Coraz częściej tworzony jest także kontent interaktywny. Dzięki temu widzowie są jeszcze bliżej świata telewizji, a nawet mogą go współtworzyć. Inicjatywa Digi-Content ma na celu popularyzację pomysłów, które już powstały, ale także wsparcie nowych, rodzących się idei w tej dziedzinie biznesu.