Nasza strona używa ciasteczek (cookies). Zostając na niej, zgadzasz się na warunki korzystania, które znajdziesz tutaj.

Publikacje

Wszystkie nasze publikacje

Digital Champions CEE 2024

Odkryj 3. edycję rankingu 100 największych spółek technologicznych regionu Europy Środkowo-Wschodniej. To najbardziej kompleksowe i przejrzyste opracowanie wydawane co roku przez fundację. Celem rankingu jest integracja i promocja regionu EŚW, pokazanie najlepszych praktyk skalowania biznesu, inspirowanie przedsiębiorców do budowania cyfrowych spółek i decydentów do tworzenia mądrych polityk publicznych. Łączna kapitalizacja czempionów wynosi ponad 106 mld USD, jednak ciągle pozostaje blisko 20% niżej od wycen z 2021 roku.

Pobierz

Dezinformacja oczami Polaków. Edycja 2024.

Rośnie skala fałszywych informacji w przestrzeni publicznej – wynika z 2. edycji raportu „Dezinformacja oczami Polaków". Aż 84% Polaków zetknęło się z fake newsem, a 9 na 10 badanych potwierdziło prawdziwość choć jednej z fałszywych informacji. Wyniki zawarte w raporcie przygotowanym przez Koalicję „Razem Przeciw Dezinformacji" niepokoją, bo w wielu aspektach są gorsze w porównaniu do badań przeprowadzonych trzy lata temu. Dowiedz się więcej o stanie dezinformacji w Polsce z naszego reprezentatywnego badania opinii społecznej.

Pobierz

Technologia w służbie społeczeństwu. Czy Polacy zostaną społeczeństwem 5.0? Edycja 2023

Z tego raportu dowiesz się m. in. jaką wiedzę mają Polacy o sztucznej inteligencji, jak ją postrzegają, czy jej ufają, czy należy np. przyspieszyć rozwój AI i kto jest liderem rozwoju, czy i jak AI wpłynie na rynek pracy, jak należy uregulować AI oraz czy kobiety mogą współpracować z AI.

Dodatkowo jak co roku poznasz puls polskiego społeczeństwa 5.0 - dowiesz się jakie są strategiczne wyzwania stojące przed Polską, nastawienie do technologii oraz chęć z niej skorzystania.

Pobierz

Nowoczesny Senior, edycja 2023 – przewodnik po cyfrowym świecie

Nie wiesz jak skorzystać z możliwości jakie oferuje Ci internet, smartfon, komputer czy tablet? Chcesz zanurzyć się w cyfrowym świecie, lecz nie masz pewności, jak się do tego zabrać? Nigdy nie jest za późno na naukę! Przy wsparciu specjalistów stworzyliśmy publikację "Nowoczesny Senior" – to przewodnik po świecie technologii. Książka ta pomoże Ci przełamać wszelkie obawy związane z technologią, tłumacząc przy tym w łatwy sposób jak z niej korzystać. Naszym celem jest, by wiek nie był przeszkodą w dostępie do cyfrowego świata. Z nami zrobisz swój pierwszy krok w sieci! 4. edycja "Nowoczesnego Seniora" zawiera materiał o sztucznej inteligencji. Dostępna jest też w wersji drukowanej w wybranych księgarniach!

Pobierz

Czas na cyfrową gospodarkę! | 4. edycja

Poznaj rekomendacje z zakresu "Cyfrowego Państwa" przygotowane przez byłych ministrów cyfryzacji. Sprawdź co zaleca społeczność innowatorek i innowatorów by Polska stałą się swoistą stolicą "Startupów i innowacji". W czwartej edycji dokumentu dodano dwa ww. rozdziały oraz uaktualniono pozostałe.

Pobierz

Elektryczność 4.0 - tańsza, czystsza i stabilniejsza energia dla przedsiębiorstw w Polsce. Edycja 2023.

2. edycja raportu prezentuje wiedzę firm na temat elektryczności 4.0 oraz zawiera wyniki badania związanego z inteligentną transformacją energetyczną. Z raportu dowiesz się również o skali podwyżek cen energii i ich wpływu na biznes.

Pobierz

Czas na cyfrową gospodarkę | 3. edycja

Jak sprawić, by Polska osiągnęła cele Cyfrowej Dekady 2030? Poznaj najnowsze rekomendacje opracowane wspólnie z ponad czterdziestoma organizacjami i wiodącymi ekspertami.

Pobierz

Elektryczność 4.0 - tańsza, czystsza i stabilniejsza energia dla polskich przedsiębiorstw. Edycja 2022.

Polska gospodarka, w której dominują MŚP, stoi przed koniecznością inteligentnej transformacji energetycznej. Raport prezentuje podejście firm do tego zagadnienia, opisując szanse i bariery na drodze do Elektryczności 4.0.

Pobierz

Wpływ aktu o sztucznej inteligencji na europejski rynek startupów AI

Wiodące europejskie organizacje AI zbadały wpływ nadchodzącego aktu o sztucznej inteligencji (AI Act) na rynek europejskich startupów. 50% startupów AI uważa, że nadchodzący akt spowolni innowacyjność AI w Europie. Dodatkowe 16% rozważa zaprzestanie rozwoju AI lub przeniesienie się poza UE. To tylko jeden z kluczowych wniosku raportu. Pobierz publikację by dowiedzieć się więcej.

Pobierz

Digital Champions CEE 2022

Poznaj 100 największych spółek technologicznych, które budują cyfrową gospodarkę w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. To najbardziej kompleksowe i przejrzyste opracowanie wydawane co roku przez fundację. Celem rankingu jest integracja i promocja regionu EŚW, pokazanie najlepszych praktyk skalowania biznesu oraz inspirowanie przedsiębiorców do budowania cyfrowych spółek. W najnowszej edycji rankingu w regionie EŚW debiutuje 37 cyfrowych czempionów, a łączna kapitalizacja czempionów wynosi ponad 75 mld USD.

Pobierz

Faktury ustrukturyzowane - przewodnik po elektronicznym fakturowaniu

Z przewodnika dowiesz się m. in. czym są faktury ustrukturyzowane i jakie oferują korzyści, czym jest Krajowy System e-Faktur (KSeF) i od kiedy obowiązkowe stanie się elektroniczne fakturowanie oraz jak najlepiej przygotować się na zmiany przy użyciu dostępnych narzędzi.

Pobierz

Czas na cyfrową gospodarkę - robocze rekomendacje 2022

Zestaw roboczych rekomendacji wypracowany na koniec października 2022, których celem jest a) dynamiczny rozwój cyfrowej Polski, b) stymulowanie debaty publicznej w zakresie cyfryzacji, innowacji, nowych technologii oraz ich roli w nowoczesnej gospodarce oraz społeczeństwie, c) rozwijanie platformy ponad podziałami do współpracy w zakresie szeroko rozumianej cyfrowej gospodarki oraz sektorów powiązanych (np. elektroenergetyka), d) promocja technologii i pokazanie pełnego otoczenia rynkowego („ekosystemu”), tak by politycy patrzyli na sprawę kompleksowo i uzmysłowili sobie rolę i skalę cyfryzacji

Pobierz

Nowoczesny Senior, edycja 2022 – przewodnik po cyfrowym świecie

Jesteś seniorem i nie potrafisz korzystać z internetu? Chciałbyś rozpocząć cyfrową edukację, ale nie wiesz, od czego zacząć? Na naukę nigdy nie jest za późno! Dlatego Fundacja Digital Poland, z pomocą ekspertów, opracowała przewodnik po cyfrowym świecie "Nowoczesny Senior". Książka przełamuje strach przed nowymi technologiami i w prosty sposób tłumaczy zasady ich działania. Zależy nam, aby wiek nie stanowił bariery w podążaniu za nowoczesnością. Odważ się i #RAZEM z nami postaw swój pierwszy krok w internecie! 3. edycja publikacji Nowoczesny Senior została wzbogacona o rozdziała dotyczący dezinformacji. Wersja papierowa dostępna w wybranych księgarniach!

Pobierz

Technologia w służbie społeczeństwu. Czy Polacy zostaną społeczeństwem 5.0? Edycja 2022

Z tego raportu dowiesz się m.in. jaką wiedzę mają Polacy o SDG i z jakimi strategicznymi wyzwaniami mierzy się Polska, czy Polacy wiedzą, że nowe technologie i cyfryzacja mogą pomóc je rozwiązać oraz czy jako społeczeństwo jesteśmy gotowi z nich skorzystać.

Dodatkowo, dowiesz się co Polacy wiedzą o raportowaniu i politykach ESG, czy jest różnica między produktem ekologicznym, a zrównoważonym, czy ESG wpływa na wybory konsumentów oraz pracowników na wybór pracodawcy, czy Polacy gotowi są skorzystać z usług re-commerce, czy ESG liczy się w inwestowaniu i w końcu, jaka powinna być strategia i raportowanie ESG oczami Polaków.

Pobierz

Stan cyfryzacji Polski na tle regionu

Dowiedz się jak cyfryzacja i nowe technologie wspierają produktywność gospodarki oraz zwiększają dobrobyt społeczeństwa. Poznaj słabe i silne strony Polski z perspektywy cyfrowego rozwoju kraju.

Pobierz

Inwestycje w technologie w dobie pandemii. Edycja 2022.

Czy małe i średnie przedsiębiorstwa chcą cyfryzować biznes w czasie pandemii, czy odkładać środki finansowe na lepsze czasy? Co blokuje cyfryzację MŚP, a co ją napędza? Jakie przewagi daje cyfryzacja w opinii MŚP? Jakie są największe wyzwania związane z cyfryzacją MŚP? To tylko mała część pytań, na które znajdziesz odpowiedź w naszej publikacji. Raport przedstawia wynik badań MŚP oraz zawiera ponad dwadzieścia komentarzy eksperckich.

Pobierz

Dezinformacja oczami Polaków

Ponad 80% Polaków spotkało się z dezinformacją oraz fałszywymi informacjami o Polsce i świecie. Wg 84% Polaków zbyt dużo kłamliwych informacji w Internecie dzieli społeczeństwo i wpływa na demokratyczne wybory. Najbardziej na fake newsy podatni są młodzi ludzie ufający mediom społecznościowym, którzy nie są w stanie samodzielnie odróżnić, co jest prawdą a co fałszem. Dowiedz się więcej o stanie dezinformacji w Polsce z naszego reprezentatywnego badania opinii społecznej.

Pobierz

Jak rozwiązać problem luki w umiejętnościach ery cyfrowej

Umiejętności cyfrowe pracowników są jedną z głównych determinant rozwoju firm z coraz większej liczby branż. Tymczasem okazuje się, że większość zarządzających widzi brak konkretnych kompetencji wśród osób zatrudnionych w swoich organizacjach. Sprawdź jak rozwiązać problem luki w umiejętnościach ery cyfrowej i zapoznaj się ze spostrzeżeniami liderów cyfryzacji. Publikacja została przygotowana na podstawie badania przeprowadzonego na społeczności Digital Shapers oraz CIONET. Ucz się od najlepszych.

Pobierz

State of Warsaw IT

Poznaj stan rozwoju warszawskiego sektora IT. W raporcie przedstawiono charakterystykę sektora, kapitał ludzki, ekosystem innowacji oraz wiodących uczestników rynku. Zaprezentowano również szereg rekomendacji oraz argumenty za rozwijaniem IT w Warszawie.

Pobierz

Invest in digital Poland

Poznaj polski sektor cyfrowych i zaawansowanych technologii. To najbardziej kompleksowe opracowanie na polskim rynku, stworzone razem z ponad 25 organizacji i blisko 60 ekspertów. Dzięki publikacje poznasz lepiej Polskę pod kątem B+R, nauki, kapitału ludzkiego, startupów, inwestycji PE/VC, nieruchomości oraz podatków i aspektów prawnych. Dodatkowo zaprezentowano ponad 15 sektorów takich jak AI, esport, edtech, elektromobilność, gamedev, fintech, insurtech, lendtech, komputery kwantowe, półprzewodniki czy ICT.

Pobierz

Digital Champions CEE 2021

Poznaj 100 największych spółek technologicznych, które budują cyfrową gospodarkę w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. To najbardziej kompleksowe i przejrzyste opracowanie, jakie do tej pory powstało. Celem tego corocznego rankingu jest integracja i promocja regionu CEE, pokazanie najlepszych praktyk skalowania biznesu oraz inspirowanie przedsiębiorców. Łączna kapitalizacja prezentowanych spółek wynosi ponad 130 mld USD!

Pobierz

Paperless 2021

Paperless 2021 to najbardziej kompleksowy raport o nastawieniu aktywnych zawodowo Polaków do rozwiązań z segmentu bezpapierowej gospodarki. Zawiera autorską analizę reprezentatywnego badania opinii polskiego społeczeństwa i szereg komentarzy ekspertów. Rozwiewamy w nim również mity i prezentuje fakty na temat nowoczesnych usług cyfrowych.

Pobierz

Nowoczesny sprzedawca. Poradnik, jak zacząć sprzedawać przez internet.

W przewodniku, tłumaczymy czym jest e-commerce, omawiamy platformy internetowe służące do handlu w internecie, podpowiadamy, jak założyć sklep czy na co zwrócić uwagę, wybierając operatora płatności online. E-commerce to również logistyka, stąd cały rozdział poświęciliśmy temu zagadnieniu, przybliżając takie pojęcia jak np. dropshipping. Dobry sklep potrzebuje też reklamy stąd czytelnicy znajdą tutaj także informacje dotyczące działań marketingowych czy komunikacji z klientem.

Pobierz

Technologia w służbie społeczeństwu. Czy Polacy zostaną społeczeństwem 5.0? Edycja 2021

Przed jakimi strategicznymi wyzwaniami stoi Polska? Czy Polacy wiedzą, że technologia może pomóc? Jak oceniamy poziom swoich umiejętności cyfrowych? Czy Polacy wiedzą jak i gdzie je zdobywać? Ilu z nas zdecydowałoby się na przekwalifikowanie? Na te i inne pytania odpowiada najnowszy raport Fundacji Digital Poland "Technologia w służbie społeczeństwu. Czy Polacy zostaną społeczeństwem 5.0?". Raport ten powstał we współpracy z GfK Polonia oraz firmą Polpharma i Microsoft. 

Pobierz

Nowoczesny Senior, edycja 2021 – przewodnik po cyfrowym świecie

To już 2. edycja publikacji Nowoczesny Senior. W uaktualnionym przewodniku pokazujemy seniorom, że są w stanie łatwo i szybko wejść z nami do cyfrowego świata. W stosunku do poprzedniej edycji dodaliśmy cały nowy rozdział o bankowości mobilnej i uaktualniliśmy wszystkie treści. W samym przewodniku znajdują się wskazówki, jak korzystać z e-maila, popularnych aplikacji czy stron internetowych. Seniorzy mogą też liczyć na wsparcie w stawianiu pierwszych kroków w wirtualnej społeczności. Doradzamy także, jak nie paść ofiarą internetowych oszustów.

Pobierz

Subskrypcje 2021

"Subskrypcje 2021" to najbardziej kompleksowy raport o rynku usług subskrypcji w Polsce. Zawiera on analizę reprezentatywnego badania opinii polskiego społeczeństwa oraz szereg komentarzy ekspertów.

Pobierz

State of Polish AI 2021

State of Polish AI 2021 jest najbardziej kompleksowym opracowaniem dla i o branży sztucznej inteligencji na polskim rynku. W raporcie przedstawiamy informacje na temat polskich firm, które rozwijają produkty i usługi z wykorzystaniem narzędzi AI, a także stojące przed nimi wyzwania. Znajdują się w nim również komentarze ekspertów, najważniejsze trendy, charakterystyka ekosystemu R&D oraz sektora akademickiego. Zwieńczeniem raportu jest pakiet rekomendacji, których wdrożenie wzmocni narodową Politykę AI.

Pobierz

Jak efektywnie zbudować sieci 5G z korzyścią dla całego społeczeństwa i państwa

Jakie są trendy w budowie sieci telekomunikacyjnych w standardzie New Radio (5G)? Jakie są efektywne modele współdzielenia sieci? Jaki jest światowy dorobek budowy narodowych, hurtowych sieci komórkowych? Jakie są programy wspierające pokrycie całego kraju zasięgiem sieci komórkowych? Jakie są najlepsze modele wsparcia sieci na terenach białych plam i słabo zaludnionych? Przegląd rozwiązań i wdrożeń sieci łączności krytycznej oraz dla instytucji publicznych, w tym podsumowanie obecnej sytuacji w Polsce w tym zakresie. To wszystko znajdą Państwo w najnowszym raporcie fundacji. Razem dla 5G!

Pobierz

Pandemia a współdzielona mobilność

Druga edycja przekrojowego raportu na temat polskiej i globalnej kondycji rynku Mobility as a Service 2020. Raport zawiera kompleksową analizę dostępnych rozwiązań, a także badanie konsumenckie sprawdzające stosunek Polaków do MaaS przed wybuchem epidemii, w trakcie lockdownu i perspektywy na przyszłość. Publikację wieńczy analiza aspektu finansowego oraz preferowanych form płatności za usługi MaaS.

Pobierz

13 faktów o transformacji cyfrowej... czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o cyfryzacji, ale bałeś się zapytać | Digital Shapers

Klientocentryczność to kluczowy element transformacji cyfrowej, dlatego to od obsługi klienta należy zacząć cyfryzację w przedsiębiorstwie – twierdzą członkowie Digital Academy w badaniu przeprowadzonym na potrzeby raportu. Raport został przygotowany przez firmę doradczą PwC Polska we współpracy z Digital Shapers i Digital Academy, a jego sponsorem jest UPC Polska.

Pobierz

Cyfrowy Bohater. Razem możemy zrobić dużo dobrego

Kim są Cyfrowi Bohaterzy? To niesamowicie zdeterminowani ludzie, którzy mimo przeciwności losu i niepełnosprawności, starają się odzyskać normalne życie, przy użyciu cyfrowych technologii. Pobierz raport i zobacz jak konkretne firmy pomagają osobom z niepełnosprawnościami.

Pobierz

Stosunek korporacji do zawierania współpracy z młodymi spółkami technologicznymi 2020

Polski rynek startupowy nie jest ukierunkowany na biznes. Jaka jest przyczyna takiej, a nie innej kondycji polskiego rynku startupowego? Co wpływa na krótki okres trwania współpracy? Co możemy poprawić, aby zmienić obecną kondycję rynku startupowego?

Pobierz

Sztuczna inteligencja w Polsce – kompetencje ekspertów AI

Raport Fundacji Digital Poland przygotowany we współpracy Accenture i Microsoft, przedstawia rynek pracy specjalistów AI w Polsce na tle innych krajów europejskich poprzez pryzmat danych z portalu LinkedIn.

Pobierz

Technologia w służbie społeczeństwu. Czy Polacy zostaną społeczeństwem 5.0? Edycja 2020

Jakie są strategiczne wyzwania przed jakimi stoi Polska? Czy Polacy wiedzą, że technologia może pomóc? Jak Polacy postrzegają technologie? Ilu z nas zdecydowałoby się skorzystać ze szczepionki na COVID-19, poddać operacji wykonanej przez robota, a ilu wsiadłoby do autonomicznego busa bez kierowcy? Czy jako społeczeństwo jesteśmy gotowi na cyfrową rewolucję? Na te i inne pytania odpowiada najnowszy raport Fundacji Digital Poland, który powstał we współpracy IQS i pod patronatem Polpharmy. Zapoznaj się z obszernymi komentarzami ekspertów.

Pobierz

Cyfrowe fakturowanie w Polsce. Praktyczny i krótki przewodnik dla MŚP

Czym jest e-faktura i czym się różni od PDF? Jakie przepisy regulują fakturowanie oraz jak wykorzystać cyfrowe dane w biznesie? Jak kwestia e-fakturowania wygląda w innych krajach i w skali Polski? To poradnik z praktycznymi wdrożeniami e-faktur w firmie. Eksperci pokazują jak przejść cały proces od pomysłu aż do codziennej praktyki biznesowej.

Pobierz

Nowoczesny Senior - przewodnik po cyfrowym świecie

W przewodniku pokazujemy wszystkim seniorom, że są w stanie wejść z nami do cyfrowego świata. Znajdziesz w nim wskazówki, jak korzystać z e-maila do komunikacji z bliskimi oraz poznasz popularne strony internetowe i aplikacje. Przewodnik to także najlepsze porady dotyczące obsługi smartfonów. Seniorzy mogą też liczyć na wsparcie w stawianiu pierwszych kroków w wirtualnej społeczności. Doradzamy jak nie paść ofiarą internetowych oszustów. Dowiesz się też jak w prosty sposób unikać groźnych sytuacji i bezpiecznie poruszać się w cyfrowej przestrzeni. Nie zabrakło w nim treści edukacyjnych, z których dowiesz się, jak załatwiać codzienne sprawy online bez wychodzenia z domu, oglądać ulubione filmy czy czytać gazety. Podpowiadamy jak płacić online oraz telefonem. Obalamy też mity związane z domniemanym złym wpływem sieci komórkowych na nasze zdrowie. Z nami nie musisz się już bać masztów telekomunikacyjnych.

Pobierz

5G - szanse, wyzwania, zagrożenia

Co to jest technologia 5G i jakie oferuje możliwości dla konsumentów i biznesu? Jaki jest stan jej standaryzacji oraz jacy są główni dostawcy technologii 5G? Jaki jest stan wdrożeń sieci 5G na świecie i w Polsce? Jakie są kluczowe działania UE w zakresie rozwoju zapewnienia bezpieczeństwa sieci 5G i jak podchodzą do tego państwa członkowskie? By poznać odpowiedzi na te i inne pytania, zapraszamy do lektury!

Pobierz

Big data w Polsce. Praktyczny i krótki przewodnik dla MŚP

Czym jest big data i jakie korzyści z zastosowania tej technologii mogą mieć firmy i instytucje? Od czego zacząć wdrożenie? Jakie są największe wyzwania związane z big data? Jak efektywnie wykorzystać dane? Jak popularna jest big data w Polsce na tle Europy? Na te i inne pytania znajdą Państwo odpowiedź w nowym raporcie Fundacji Digital Poland. Zapraszamy do lektury!

Pobierz

Mapa nauki AI

Mapa polskiej nauki sztucznej inteligencji opracowana we współpracy z OPI PIB

Pobierz

Technologia w służbie społeczeństwu. Czy Polacy zostaną społeczeństwem 5.0?

Jak Polacy postrzegają technologie? Ilu z nas zdecydowałoby się poddać operacji wykonanej przez robota, a ilu wsiadłoby do autonomicznego busa bez kierowcy? Czy jako społeczeństwo jesteśmy gotowi na cyfrową rewolucję? Na te i inne pytania odpowiada najnowszy raport Fundacji Digital Poland, który powstał we współpracy z PwC, IQS i pod patronatem Polpharmy. Wyniki badań przeprowadzonych na reprezentatywnej próbie Polaków potwierdzają, że innowacyjne rozwiązania w kraju nad Wisłą są odbierane pozytywnie.

Pobierz

Krótki przewodnik o tym, dlaczego warto, aby Państwa firma rozwijała działalność związaną ze sztuczną inteligencją właśnie w Polsce.

To tutaj dostępni są wysoko wykwalifikowani specjaliści od AI, dynamicznie rozwija się cały ekosystem nowoczesnych technologii, a na dodatek posiadamy system zachęt podatkowych. Już teraz wiele globalnych firm technologicznych ulokowało swoje centra B+R i zainwestowało w rozwój AI właśnie Polsce. Nie warto dłużej zwlekać – Państwa firma też powinna tu być!

Pobierz

Krótka opowieść o społeczeństwie 5.0. Czyli jak żyć i funkcjonować w dobie gospodarki 4.0 i sieci 5G

Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji wraz z Fundacją Digital Poland opublikowały raport „Krótka opowieść o społeczeństwie 5.0. Czyli jak żyć i funkcjonować w dobie gospodarki 4.0 i sieci 5G” na temat wyzwań stojących przed Polską, która chce w pełni czerpać z korzyści niesionych przez gospodarkę przyszłości i sieć 5G. Raport szczegółowo omawia korzyści, jakie mogą przynieść Polsce wdrożenie przemysłu 4.0, zainicjowanie rozwoju nowoczesnego społeczeństwa 5.0, u których podstaw leży szybka i niezawodna komunikacja 5G.

Pobierz

Subskrypcje PL

Ekonomia subskrypcji jest jednym z najważniejszych zjawisk kształtujących światową gospodarkę cyfrową. Sprzedaż towarów i usług w modelu abonamentowym staje się stopniowo standardem w coraz większej ilości branż. Nowa odsłona raportu "Subskrypcje PL" - pierwszego przekrojowego opracowania poświęconego ekonomii abonamentowej w Polsce prezentuje jej stan na rok 2019 oraz prognozy ekspertów z Visa, Straal, UPC, player.pl oraz MCI Capital.

Pobierz

IoT w polskiej gospodarce

IoT z punktu widzenia priorytetów rozwojowych polskiej gospodarki. Prezentuje zidentyfikowane bariery i propozycje ich usunięcia, dzięki czemu potencjał ten może zostać uwolniony.

Pobierz

Iloraz sztucznej inteligencji

Druga edycja raportu, którego celem jest przedstawienie aktualnego obrazu technologii Sztucznej Inteligencji w Polsce i w Europie. Robimy to poprzez m.in. przedstawienie najciekawszych zastosowań i rozwiązań sztucznej inteligencji rozwijanych w Polsce na bazie rozwiązań Microsoft. Dodatkowo pokazujemy również aktualny stan prac legislacyjnych w Polsce i w Unii Europejskiej.

Pobierz

Cyfryzacja to więcej niż technologia

Gospodarczy sukces Polski nie jest, póki co oparty o innowację i spółki technologiczne. Co należy zrobić, aby to zmienić? Wyjątkowe badanie stworzone na bazie wywiadów z managerami polskich firm i instytucji, powiązanych z obszarem technologii i cyfryzacji. Analiza 50 spółek, które weszły już na drogę transformacji cyfrowej.

Raport pod patronatem MCI Capital i Deloitte oraz SpotData - Centrum Analiz.

Pobierz

Inside Trends Magazine

Wszystko, co trzeba wiedzieć o trendach w Business 4.0, Life Science i FinTech. W raporcie znalazły się także najciekawsze artykuły na ten nowych technologii, publikowane w różnych edycjach Business Insider na całym świecie.

Pobierz

Kompetencje przyszłości w czasach cyfrowej dysrupcji

Studium wyzwań dla Polski w perspektywie roku 2030.

Pobierz

Mobility-as-a-Service PL

W obliczu ewoluującego sektora usług związanych z transportem, polski rynek nie pozostaje bierny. Zarówno zagraniczni giganci branży, jak i lokalni gracze aktywnie wprowadzają do Polski nowe rozwiązania z kategorii Mobility-as-a-Service. Wraz z ich rozwojem, usługi te stają się dla Polaków coraz bardziej atrakcyjną alternatywą i uzupełnieniem tradycyjnego transportu. Chcąc wyjaśnić mechanizmy działania, rosnącą popularność i różnorodność sektora Mobility-as-a-Service, a także korzyści jakie współdzielony transport niesie dla konsumentów i biznesu, przygotowaliśmy kompleksowy raport zatytułowany „Mobility-as-a-Service PL”.

Pobierz

Przegląd Strategii Rozwoju Sztucznej Inteligencji na Świecie

Coraz bardziej powszechna jest opinia, że sztuczna inteligencja całkowicie zmieni świat. Tak, to prawda. Stoimy u progu rewolucji, która odmieni naszą cywilizację. Ta technologia niesie ze sobą olbrzymie możliwości, ale również zagrożenia. W Fundacji Digital Poland postanowiliśmy więc wraz z grupą niezależnych ekspertów przeanalizować działania, jakie światowe potęgi podejmują w tym zakresie. Oddajemy w Państwa ręce raport: „Przegląd Strategii Rozwoju Sztucznej Inteligencji na Świecie”. 

Pobierz

Smartfon jako osobiste narzędzie edukacyjne ucznia

Smartfon wśród dzieci i młodzieży jest równie popularny jak szkolny plecak, ale szkoły nie wiedzą, jak podchodzić do nowych technologii - zakazywać czy jednak wykorzystywać do nauki.

Pobierz

Sztuczna inteligencja jako element zrównoważonego rozwoju gospodarczo–społecznego - spotkanie drugie

Raport podsumowujący drugie spotkanie w ramach projektu Digital Sustainability Forum.

Pobierz

Sztuczna inteligencja jako element zrównoważonego rozwoju gospodarczo–społecznego

Raport podsumowujący pierwsze spotkanie w ramach projektu Digital Sustainability Forum. DSF to wspólna inicjatywa Fundacji Centrum Cyfrowe, Fundacji Digital Poland oraz firmy Microsoft. Naszym celem jest wypracowanie rekomendacji dla decydentów, w rękach których leży budowanie strategii, polityk i w końcu regulowanie nowych technologii.

Pobierz

Mapa Polskiego AI

Mapa polskiego AI to najbardziej kompleksowe badanie dotyczące branży sztucznej inteligencji. Zawiera informacje na temat praktycznie wszystkich działających w Polsce firm oferujących usługi z zakresu nowoczesnych technologii. Wierzymy, że mapa będzie stanowić niezbędną pomoc zarówno dla krajowych, jak i międzynarodowych inwestorów szukających ciekawych projektów nad Wisłą. Badanie jest pierwszym i jak dotąd jedynym, które tak szeroko pokazuje krajowe firmy wykorzystujące sztuczną inteligencję. Mamy nadzieję, że niniejszy dokument zachęci Państwa do dyskusji i przyśpieszy prace nad polską strategią AI.

Pobierz