Nasza strona używa ciasteczek (cookies). Zostając na niej, zgadzasz się na warunki korzystania, które znajdziesz tutaj.

Created with Sketch. Wróć

Jeśli innowacje, to w Polsce. Ruszył Digital Festival

Od 1 października przez kolejnych sześć tygodni w całej Polsce podczas 4. edycji Digital Festival eksperci różnych branż będą próbować odpowiedzieć na pytanie, czy Polska ma szansę stać się jedną z najbardziej innowacyjnych gospodarek świata? Bazę do dyskusji stanowić będzie raport "Technologia w służbie społeczeństwu. Czy Polacy zostaną społeczeństwem 5.0?”.

Jeśli innowacje, to w Polsce. Ruszył Digital Festival

Choć wyniki tegorocznego rankingu gospodarki i społeczeństwa cyfrowego DESI 2022 nie stawiają Polaków w najlepszym świetle, to nadarza się szansa, by zyskać nowe cyfrowe umiejętności — od 1 października do 10 listopada trwa Digital Festival. Organizatorem wydarzenia jest oczywiście fundacja Digital Poland.

Wiedza niezbędnym elementem wprowadzania zmian

W ciągu ostatnich dwóch dekad transformacja cyfrowa wywołała szereg zmian, które wraz z rozwojem nowych technologii będą się pogłębiać. Sztuczna inteligencja, robotyzacja czy automatyzacja – już dzisiaj zaczynają dyktować zasady gry na rynku pracy. Aby sprostać tym wyzwaniom, konieczne jest stałe podnoszenie kwalifikacji.

Digital Festival to największa edukacyjno-technologiczna inicjatywa w Polsce, która otwiera dla wszystkich świat nowych technologii i cyfryzacji. Kompetencje przyszłości, zawodowy rozwój i nowe horyzonty – każdy niezależnie od poziomu doświadczenia może poszerzyć je w ramach tegorocznej edycji Digital Festivalu.

Przygotuj się na więcej... technologicznej wiedzy w czasie Nocy Innowacji

Tegoroczna edycja Digital Festivalu będzie trwała dłużej. Sześć tygodni Festivalu, to okazja do zdobycia cyfrowych kompetencji, spotkań z twórcami najbardziej innowacyjnych rozwiązań w Polsce, a także przełamania obaw przed nowymi technologiami.

Noc Innowacji, która w tym roku odbędzie się 22 października to czas spotkań z technologią. Wspólnie z partnerami fundacja Digital Poland otwiera zaplecza parków technologicznych, uniwersytetów, pozwala zajrzeć do zakamarków najbardziej innowacyjnych firm oraz inkubatorów przedsiębiorczości. Każdy z uczestników wydarzenia może zajrzeć tam, gdzie na co dzień działają najlepsi z najlepszych. Podczas prezentacji i wycieczek na żywo lub online, innowatorzy pokażą, nad czym obecnie pracują, odpowiedzą na pytania oraz zainspirują do działania.

Akademia SkillUp

Akademia SkillUp to całoroczna platforma ze starannie wyselekcjonowanymi, bezpłatnymi szkoleniami, które skutecznie podnoszą cyfrowe kompetencje. Od startu inicjatywy udało się zebrać ponad 90 kursów i profesjonalnych wykładów, które umożliwiają zdobycie technologicznej wiedzy na każdym poziomie. Na stronie ciągle pojawią się nowe szkolenia z zakresu projektowania, programowania, sztucznej inteligencji, phisingu, czy zarządzania projektami.

Digital Fitness Test

Jeśli zastanawiasz się, w których obszarach powinieneś się poprawić, fundacja Digital Poland przygotowała Digital Fitness Test, który pozwala określić poziom zaawansowania cyfrowych kompetencji. Test przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a tegoroczna edycja powstała we współpracy z Komisją Europejską. Dodatkowo test wskazuje użytkownikom obszary, które wymagają poprawy, a także wyznacza kierunek do ich rozwoju. To pierwszy krok na drodze technologicznej edukacji.

Wydarzenia

Ponieważ Digital Festival to prawdziwe święto nowych technologii, które w tym roku zakończy się dopiero 10 listopada, tegoroczny kalendarz wydarzeń obfituje w mnóstwo ciekawych wykładów, debat i spotkań z inspirującymi liderami, innowatorami, a także ekspertami w dziedzinie cyfryzacji. Poza własnym wydarzeniami swój udział w kalendarzu będą mieli również organizatorzy m.in. Festiwalu Przemiany (CNK), European Digital Days czy Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa.

Digital nie zna wieku

Szczególnie ważną grupą odbiorców w tegorocznym Digital Festival są osoby starsze. Dlatego wspólnie z partnerami fundacja Digital Poland organizuje ogólnopolską akcję edukacyjną dla seniorów, w ramach której do części organizacji już dotarły egzemplarze pierwszej drukowanej książki edukacyjnej "Nowoczesny Senior. Przewodnik po cyfrowym świecie". Ten bezpłatny przewodnik trafi w sumie do 100 Uniwersytetów Trzeciego Wieku, 700 Kół Gospodyń Wiejskich, a także miejskich bibliotek. Książkę będzie można również dostać w wybranych księgarniach. Na bazie materiału powstało też szkolenie dla studentek i studentów Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Cyfrowe Historie

Nic tak nie inspiruje jak prawdziwe historie ludzi, którzy osiągnęli sukces. Dlatego, co roku w czasie Digital Festivalu fundacja Digital Poland rozmawia z osobami, które w cyfrowym świecie są od niedawna i udowadniają, że wystarczy mały rok w stronę digitalu, żeby zdobyć lepszą pracę, nowe kompetencje i pokonać swoje ograniczenia. To często osoby z pierwszych stron gazet, twórcy kanałów na YouTube, a także założyciele małych i tych większych biznesów.

Digital ARS

Czas na 3. edycję konkursu Digital Ars. Zgłoś pracę w konkursie skierowanym do zespołów oraz artystów, którzy tworzą sztukę dzięki wykorzystaniu Sztucznej Inteligencji (AI). Celem konkursu jest wsparcie rozwoju innowacji w Polsce poprzez promocję możliwości AI, edukacja społeczeństwa poprzez oswajanie lęków w obszarze sztucznej inteligencji ukazując jej nowe możliwości oraz zachęcenie społeczeństwa do dialogu publicznego o nowych. Wygrane dzieła mogą zostać wykorzystane w produkcji seriali Player Originals oraz zostaną pokazane na wystawach: wirtualnych oraz fizycznych w kilku miejscach w Polsce.


Autor: Fundacja Digital Poland