Nasza strona używa ciasteczek (cookies). Zostając na niej, zgadzasz się na warunki korzystania, które znajdziesz tutaj.

Created with Sketch. Wróć

Trwa głosowanie Digital Academy. Oddaj swój głos na kandydatów do 5. edycji listy Digital Shapers

Do 2 kwietnia trwa głosowanie kapituły Digital Academy, która od pięciu lat wybiera kandydatów do listy Digital Shapers. Ranking tworzony przez fundację Digital Poland wyróżnia wybitne osobowości świata nowych technologii w Polsce. Kandydaci do tytułu to innowatorzy, którzy swoją działalnością przyśpieszają tempo cyfrowej transformacji w kraju.

Trwa głosowanie Digital Academy. Oddaj swój głos na kandydatów do 5. edycji listy Digital Shapers
  • Fundacja Digital Poland już po raz piąty ogłosi 15 liderów, którzy zostaną wpisani na prestiżową listę Digital Shapers – wybitnych osobowości świata cyfryzacji 

  • Statuetki wręczone zostaną w 5 kategoriach: edukacja, innowacje i technologie, inwestycje, transformacja cyfrowa oraz wizjoner 

  • Kandydatów do tytułu wybiera Digital Academy – szeroka grupa niezależnych ekspertów cyfrowego świata i nowych technologii o ugruntowanej pozycji zawodowej w sektorze digital. 

Trwa piąta edycja rankingu Digital Shapers. Celem inicjatywy organizowanej przez fundację Digital Poland jest wyróżnienie innowatorów, których działalność przyśpiesza tempo cyfrowej transformacji w Polsce. To biznesmeni, działacze organizacji pozarządowych, influencerzy, dziennikarze i twórcy z ciekawymi, digitalowymi pomysłami. 

Kim jest Digital Shaper? 

W tym roku kapituła Digital Academy ponownie wyłoni 15 liderów, którzy muszą posiadać udokumentowane osiągnięcia w ostatnim roku w jednej z pięciu kategorii: edukacja, transformacja cyfrowa, inwestycje, innowacje i technologie oraz wizjoner. Prawdziwy Digital Shapers powinien mieć umiejętność łączenia różnych elementów ekosystemu, w którym działa i dla którego tworzy. 

Kapituła Digital Academy  

Wyboru dokona 219–osobowa grupa niezależnych ekspertów cyfrowego świata i nowych technologii o ugruntowanej pozycji zawodowej w sektorze digital. Kapituła działa na wzór filmowych Oscarów – każdego roku powiększa się o laureatów listy Digital Shapers. Tegoroczną przewodniczącą Digital Academy jest Dominika Bettman, Dyrektor Generalna Microsoft w Polsce. 

– Wybieramy czołowych liderów i liderki cyfrowej transformacji w pięciu dziedzinach: edukacja, transformacja cyfrowa, inwestycje, innowacje i technologie oraz wizjonerka bądź wizjoner. Dla mnie jednak idealny Digital Shaper potrafi łączyć kompetencje wszystkich tych kategorii: cechować się otwartością na ciągłą naukę, a zarazem dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, inspirować innych, działać w duchu transformacji cyfrowej, wykorzystywać potencjał technologii do tworzenia innowacji zmieniających nasze życie na lepsze, i oczywiście mieć wizję oraz odwagę, by ją realizować – mówi w rozmowie z Business Insider Polska Dominika Bettman, Dyrektor Generalna Microsoft w Polsce. 

Autor: Paulina Szkoła