Nasza strona używa ciasteczek (cookies). Zostając na niej, zgadzasz się na warunki korzystania, które znajdziesz tutaj.

Created with Sketch. Wróć

Wyobraź sobie, że możesz… Zapraszamy na Digital Festival 2023!

1 października startuje piąta edycja Digital Festival. To największa edukacyjno-technologiczna inicjatywa w Polsce, która otwiera wszystkim cyfrowy świat. Na uczestników tegorocznego Digital Festival czekają konkursy, quizy, webinaria, hackathony, warsztaty i solidna porcja wiedzy na temat sztucznej inteligencji. W trakcie sześciu festiwalowych tygodni każdy będzie miał szansę zanurzyć się w świecie, gdzie technologia spotyka się z ludzką kreatywnością.

Wyobraź sobie, że możesz… Zapraszamy na Digital Festival 2023!

Postęp technologiczny wyraźnie przyśpiesza, a cyfrowe narzędzia stały się ważną częścią naszego życia. Nie tylko ułatwiają nam codzienne obowiązki, ale sprawiają, że możemy rozwijać się zawodowo i wykonywać nasze zadania szybciej i efektywniej. W ostatnich miesiącach pojawiło się kilkaset nowych trendów, ale to sztuczna inteligencja (AI) ma szansę stać się jedną z najważniejszych technologii przyszłości. Rozpoznawanie mowy, translatory, wirtualni asystenci, nawigacja, mobilne płatności – z programów i aplikacji opartych na sztucznej inteligencji korzystamy już na każdym kroku. Ta zaawansowana technologia jest obecna w naszym społeczeństwie od dawna, jednak nie każdy ma tego świadomość. Dlatego w tym roku Digital Festival poszerza horyzonty, skupiając się na sztucznej inteligencji.

– Jesteśmy świadkami kolejnej rewolucji w świecie nowych technologii. Rozwój cyfryzacji oraz sztucznej inteligencji, zmieniają to jak żyjemy, przyswajamy wiedzę, a przede wszystkim jak pracujemy. Jednak dla wielu z nas sztuczna inteligencja to wciąż mało znane hasło, które budzi nieuzasadnione obawy o bezpieczeństwo i utratę pracy. Digital Festival to szansa, aby je przełamać i przekonać się jak za sprawą cyfrowych innowacyjnych narzędzi, rozszerzają się nasze możliwości – słowem #MożeszWięcej - stwierdza Piotr Mieczkowski, dyrektor zarządzający Fundacji Digital Poland.

Oficjalne otwarcie piątej edycji Digital Festival odbędzie się 3 października o godzinie 10.00 w Centralnym Domu Technologii w Warszawie. Co czeka na uczestników festiwalu w tym roku? Zapraszamy na stronę digitalfestival.pl

– W erze technologii, nasze marzenia są jedynie wstępem do przyszłości, którą możemy współtworzyć. A gdy technologia i ludzka kreatywność krzyżują się, granice stają się nieograniczone. Digital Festival ma na celu nie tylko prezentowanie tych granic, ale również ich przekraczanie. Wyobraź sobie, że możesz… i dołącz do nas na Digital Festival 2023! dodaje Nell Przybylska Dyrektor Komunikacji i PR Fundacji Digital Poland pomysłodawca Digital Festivalu.

Warunkiem budowy cyfrowego społeczeństwa jest odpowiednia edukacja, a najlepszym sposobem do jej rozwoju są wspólnie podejmowane festiwalowe inicjatywy. Dlatego Fundacja Digital Poland do tworzenia Digital Festival zaprasza wszystkich – firmy, stowarzyszenia, fundacje i instytucje. W tym roku Partnerami Strategicznymi Festiwalu są: Visa, TVN Warner Bros. Discovery oraz Ringier Axel Springer Polska.

Autor: Fundacja Digital Poland