Nasza strona używa ciasteczek (cookies). Zostając na niej, zgadzasz się na warunki korzystania, które znajdziesz tutaj.

Created with Sketch. Wróć

Zmiany w zarządzie Fundacji Digital Poland

Dominika Bettman objęła stanowisko prezeski zarządu Fundacji Digital Poland. Dyrektor generalna Microsoft w Polsce będzie wspierała realizację misji Fundacji, która zamienia cyfrowe wyzwania w szanse dla polskiej gospodarki. Rada Fundacji powołała również nową członkinię zarządu Agnieszkę Benowską, która obejmie stanowisko wiceprezeski ds. finansów.

Zmiany w zarządzie Fundacji Digital Poland

Rada Fundacji na majowym spotkaniu podsumowującym działania Fundacji Digital Poland zaakceptowała skład zarządu nowej kadencji powołując dwie nowe członkinie zarządu: Dominikę Bettman, która objęła stanowisko prezeski zarządu oraz Agnieszkę Benowską, która będzie odpowiadała za finanse Fundacji.  

Nowa prezes Fundacji Digital Poland  

Od 1 marca 2023 roku nowym prezesem Fundacji Digital Poland jest Dominika Bettman, która zastąpiła na tym stanowisku poprzedniego prezesa, Piotra Mieczkowskiego, który nadal pełni rolę dyrektora zarządzającego. Dominika Bettman jest przedsiębiorczynią i orędowniczką nowych technologii oraz zrównoważonego biznesu. Posiada bogate doświadczenie w sektorze technologicznym, a od grudnia 2021 roku pełni funkcję Dyrektora Generalnego Microsoft w Polsce. Jest absolwentką Wydziału Handlu Zagranicznego SGH w Warszawie i ukończyła Advanced Management Program IESE w Barcelonie. Dominika Bettman jest również autorką książki "Technologiczne magnolie" oraz aktywnie uczestniczy w debacie publicznej dotyczącej cyfrowej transformacji gospodarki i społeczeństwa. 

Głównym motorem zrównoważonej transformacji cyfrowej jest ludzka wyobraźnia, umiejętności i zaufana technologia gotowa do wykorzystania przez wszystkie pokolenia. To wszystko mamy, jak pokazują powyższe przykłady. A także imponujące innowacje tworzone z naszymi partnerami i coraz odważniej wdrażane przez naszych klientów. Do tego rozwijająca się infrastruktura technologiczna na światowym poziomie. Stąd nasza inwestycja w region przetwarzania danych akurat tutaj, w sercu Europy Środkowo-Wschodniej. Jestem przekonana, że zwiększy ona bezpieczeństwo, konkurencyjność i atrakcyjność polskiego rynku w nieporównywalnej skali – podkreślała w wywiadzie z Nell Przybylską dla Business Insider Polska.  

Zarząd Fundacji Digital Poland 

Wraz z nową prezeską Fundacji Digital Poland, podczas ostatniego spotkania Rady Fundacji Digital Poland został zaktualizowany skład zarządu. Od 19 maja 2023 w skład kierującego działalnością Fundacji Digital Poland zarządu wchodzi 9 osób: prezes, dyrektor zarządzający oraz 7 członków zarządu. Członków zarządu Fundacji Digital Poland powołuje i odwołuje Rada Fundacji Digital Poland, a ich kadencja trwa rok.  

Obecnie zarząd Fundacji Digital Poland tworzą: 

- Dominika Bettman, prezes zarządu  

- Agnieszka Benowska, wiceprezes ds. fnansów 

- Aleksandra Brzozowska, członek zarządu ds. współpracy międzynarodowej 

- Michał Fura, wiceprezes ds. komunikacji i marketingu 

- Michał Górecki, członek zarządu ds. wspólnych projektów 

- Mariusz Grzesiuk, wiceprezes ds. korporacyjnych 

- Agnieszka Jankowska, członek zarządu ds. digital advocacy 

- Piotr Mieczkowski, dyrektor zarządzający 

- Przemysław Oczyp, członek zarządu ds. ESG 

Skład zarządu Fundacji Digital Poland odzwierciedla różnorodność kompetencji oraz doświadczenia w obszarze nowych technologii i zrównoważonego biznesu. Skład zarządu zapewni silne przywództwo i kontynuację misji Fundacji Digital Poland w obszarze rozwoju cyfryzacji w Polsce. 

Fundacja Digital Poland, pod nowym kierownictwem Dominiki Bettman i z zaktualizowanym składem zarządu, kontynuować będzie swoje działania na rzecz zwiększenia konkurencyjności polskiej gospodarki poprzez promowanie cyfryzacji i innowacji. 

Autor: Paulina Szkoła