Nasza strona używa ciasteczek (cookies). Zostając na niej, zgadzasz się na warunki korzystania, które znajdziesz tutaj.

Created with Sketch. Wróć

Digital Shapers: wybieramy kreatorów przyszłości

Od początku stycznia trwa nabór do szóstej edycji Digital Shapers, inicjatywy organizowanej przez Fundację Digital Poland, która ma na celu wyróżnienie i uhonorowanie liderów cyfryzacji w Polsce. Na listę Digital Shapers co roku trafiają osoby przyczyniające się do cyfryzacji polskiej gospodarki, dzięki którym kraj na arenie międzynarodowej postrzegany jest jako innowacyjny. Digital Shapers, to liderzy w swoich kategoriach – zweryfikowani i docenieni przez branżę, w której działają.

Digital Shapers: wybieramy kreatorów przyszłości

Ruszyła szósta edycja Digital Shapers, prestiżowej listy Fundacji Digital Poland, na którą wpisane będą osoby odnoszące sukcesy w cyfrowej transformacji kraju. Nominować kandydatów można do 25 lutego 2024 r. Wyłonieni liderzy w pięciu kategoriach: edukacja, innowacje i technologie, inwestycje, transformacja cyfrowa oraz wizjoner, zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali, na której wręczone zostaną symboliczne statuetki.

W poszukiwaniu Digital Shapers 2023

Digital Shapers to nie tylko statuetka, to przede wszystkim prestiżowe wyróżnienie dla tych, którzy znacząco przyspieszają tempo cyfrowej transformacji Polski. To wybitne osobowości, które kreują teraźniejszość i przyszłość cyfrową kraju. Każdego roku lista Digital Shapers inspiruje i wskazuje tych, którzy nie tylko idą z duchem czasu, ale przede wszystkim kształtują naszą przyszłość.

Osoby nagrodzone tytułem Digital Shapers to prawdziwi liderzy, którzy potrafią łączyć różne elementy cyfrowego systemu. Dzięki temu osiągają synergię, eliminują bariery i napędzają prawdziwy, cyfrowy rozwój – przyznaje Piotr Mieczkowski, dyrektor zarządzający Fundacją Digital Poland.

Od sześciu lat Fundacja Digital Poland wraz z partnerami oraz Digital Academy wyłania raz w roku osoby, które mają ponadprzeciętny wkład w rozwój gospodarki cyfrowej w naszym kraju. Do tej pory kapituła konkursu Digital Shapers, nagrodziła 110 osób.

Wyznaczanie trendów przyszłości

Laureaci Digital Shapers to nie tylko eksperci w swoich dziedzinach, ale także kreatorzy trendów przyszłości. Tworzą innowacje, wprowadzają rewolucyjne usługi i obalają technologiczne mity. To ludzie, którzy nie tylko patrzą w przyszłość, ale ją kształtują, nadając cyfrowej rzeczywistości nowe barwy i możliwości.

– W konkursie Digital Shapers nagradzamy nie tylko za to, co nasi laureaci zrobili dotychczas, ale przede wszystkim za to, jakie możliwości kreują, jakie drzwi otwierają i jakie inspiracje zostawiają przyszłym pokoleniom – podkreśla Nell Przybylska dyrektor komunikacji i PR Fundacji Digital Poland.

Takie podejście do nagradzania Digital Shapers sprawia, że tytuł ten ma jeszcze głębsze znaczenie i staje się symbolem dziedzictwa cyfrowej innowacji dla przyszłych pokoleń.

Digital Shapers kreują przyszłość Polski

Nominacje do Digital Shapers 2023 przyjmowane są do 25 lutego 2024 r. Proces zgłaszania jest prosty – wystarczy wypełnić formularz dostępny na oficjalnej stronie digitalshapers.pl. Fundacja Digital Poland, we współpracy z partnerami, poszukuje nie tylko przedsiębiorców i twórców, ale także działaczy społecznych, nauczycieli, dziennikarzy czy polityków, którzy wnoszą istotny wkład w rozwój gospodarki cyfrowej.

Zgłoś swojego Bohatera Cyfrowej Ery już dziś i dołącz do inspirującej społeczności Digital Shapers!

Autor: Fundacja Digital Poland