Podejmij wyzwanie i przyłącz się do #AIChallenge
Fundacja Digital Poland w roku 2019, w trakcie pierwszej edycji Festiwalu Cyfryzacji, zainicjowała akcję pod hasłem #AIChallenge. Partnerem inicjatywy był Ośrodek Przetwarzania Informacji, Państwowy Instytut Badawczy oraz Fundacja Młodej Nauki, we współpracy z platformą szkoleniową navoica.pl. Celem akcji jest przybliżenie Polakom podstaw sztucznej inteligencji (ang. Artificial Intelligence, AI). Do tej pory kurs z podstaw sztucznej inteligencji zrobiło ponad 10 tysięcy osób a do akcji #AIChallenge udział zgłosiło ponad 20 firm, które zadeklarowały przeszkolenie min 1% swoich pracowników.
Wiosną 2018 roku Reaktor i Uniwersytet Helsiński połączyły swoje siły, aby pomóc ludziom korzystać z możliwości oferowanych przez sztuczną inteligencję, zamiast się jej bać. Razem stworzyli kurs „Elements of AI”, którego celem jest umożliwienie nauki podstaw sztucznej inteligencji osobom z bardzo różnych środowisk.
Darmowe kursy online z AI
"Elements of AI" to seria bezpłatnych kursów online stworzonych przez Reaktor i Uniwersytet Helsiński. Chcemy zachęcić jak najszersze grono osób do zgłębienia wiedzy na temat sztucznej inteligencji, tego co można (i czego nie można) osiągnąć przy użyciu sztucznej inteligencji oraz od czego należy zaczynać tworzenie metod sztucznej inteligencji. Kursy łączą w sobie teorię z ćwiczeniami praktycznymi i mogą być realizowane we własnym tempie.
Kurs jest przeznaczony dla osób zainteresowanych poznaniem, czym jest sztuczna inteligencja, skąd się wywodzi i jakie ma zastosowanie. Poruszane zagadnienia są opisane prostym językiem i zilustrowane licznymi przykładami, co sprawia, że nauka jest łatwa i przyjemna.
Kurs jest dostępny na całym świecie, a jego absolwenci pochodzą z ponad 170 krajów. Około 40 proc. uczestników kursu to kobiety. To ponad dwa razy więcej niż przeciętna proporcja kobiet biorących udział w kursach informatycznych.
"Elements of AI" w języku polskim to wynik współpracy Uniwersytetu Helsińskiego, Reaktora, Komisji Europejskiej, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Fundacji Digital Poland.
Zdobądź certyfikat i opublikuj go w mediach społecznościowych z #AIChallenge.
Aleksander Kutela
Andrzej Dulka
Andrzej Magdziak
Andrzej Sobczak
Piotr Ciski
Sylwia Sysko-Romańczuk
Anna Wujec
Bożena Leśniewska
Elżbieta Wilczyńska-Chorzępa
Jarosław Tworóg
Joanna Pawlak
Joanna Pruszyńska-Witkowska
Katarzyna Wasilewska
Marcin Petrykowski
Marcin Tchórzewski
Mariusz Piturecki
Michał Kot
Michał Staśkiewicz
Ola Brzozowska
Patrycja Gołos
Paweł Gora
Piotr Nastaj
Tomasz Czechowicz
Tomasz Gawlak
Tomasz Klekowski