Nasza strona używa ciasteczek (cookies). Zostając na niej, zgadzasz się na warunki korzystania, które znajdziesz tutaj.

Cyfrowy Kompas

Wypełnij test i sprawdź, do którego komitetu wyborczego jest Ci najbliżej.

O inicjatywie

Czym jest Cyfrowy Kompas?

Cyfrowy Kompas to internetowa aplikacja, która mierzy zbieżność Twoich poglądów politycznych w zakresie nowych technologii i cyfryzacji z programem wyborczym i opiniami komitetów wyborczych. Celem aplikacji jest promocja w przestrzeni politycznej i społecznej zagadnień z zakresu cyfryzacji oraz nowych technologii. Cyfrowy Kompas pokazuje podejście poszczególnych komitetów wyborczych do wybranych kluczowych zagadnień, mających wpływ na życie Polaków.

Jak działa Cyfrowy Kompas?

Quiz składa się z 26 pytań dotyczących zagadnień z zakresu cyfryzacji i nowych technologii. Wypełniając formularz, masz trzy możliwości odpowiedzi na pytanie: „tak”, „nie mam zdania”, „nie”. Dodatkowo możesz skorzystać z krótkiej notki wyjaśniającej istotę poruszanego zagadnienia.

Kompas porównuje Twoje odpowiedzi z założeniami programowymi i opiniami komitetów wyborczych na te same zagadnienia i pokazuje stopień zgodności z Twoimi odpowiedziami.

Zrób test wchodząc na stronę kompas.digitalpoland.org

Jak dokonano wyboru pytań?

Niezależni eksperci Fundacji Digital Poland przygotowali serię pytań adresujących szerokie spektrum aktualnych i ważnych zagadnień związanych z cyfryzacją i nowymi technologiami. Pytania powstały w konsultacji ze środowiskiem profesjonalistów, społeczników i entuzjastów nowych technologii. Tak dobrany zestaw pytań pozwala uzyskać wyborcy odpowiedzi na wiele istotnych pytań z punktu widzenia nowoczesnej Polski.

Zrób test wchodząc na stronę kompas.digitalpoland.org

Kto jest pomysłodawcą i organizatorem Cyfrowego Kompasu?

Twórcą narzędzia jest Fundacja Digital Poland – organizacja pozarządowa, będąca bezstronnym i apolitycznym podmiotem, której celem jest promocja cyfryzacji w Polsce. Misją fundacji jest uczynienie z Polski centrum światowych innowacji. Partnerem technologicznym kompasu jest 4DMIND.