Nasza strona używa ciasteczek (cookies). Zostając na niej, zgadzasz się na warunki korzystania, które znajdziesz tutaj.

Karta na rzecz rozwoju kompetencji przyszłości polskiego społeczeństwa oraz uczenia się przez całe życie

Podpisz Kartę i dołącz do #SkillUpChallenge

O inicjatywie

59 proc. Polaków uważa, że zbyt mało uczymy się przez całe życie i nie jesteśmy gotowi do przekwalifikowania się. Dodatkowo 67 proc. twierdzi, że pracodawcy nie inwestują wystarczająco w rozwój i kwalifikacje swoich pracowników. Musimy to zmienić! Dlatego partnerzy fundacji Digital Poland i Digital Festival poparli Kartę na rzecz rozwoju kompetencji przyszłości polskiego społeczeństwa oraz uczenia się przez całe życie. Realizacja celów zawartych w Karcie pozwoli na budowę innowacyjnego ekosystemu edukacji przyszłości.  

Czym jest Karta?

Zmiana systemu edukacji zależy przede wszystkim od współpracy sektora publicznego, biznesu i trzeciego sektora. Dlatego Fundacja Digital Poland po raz pierwszy w Polsce tworzy inicjatywę, która pozwoli na budowę innowacyjnego ekosystemu edukacji przyszłości. Karta na rzecz rozwoju kompetencji przyszłości polskiego społeczeństwa oraz uczenia się przez całe życie to zobowiązanie do wspierania rozwoju ekosystemu edukacji cyfrowej i uczenia się przez całe życie, stworzenia ścieżek kariery z obowiązkowymi szkoleniami, wspierania instytucji edukacyjnych oraz raportowania efektów prowadzonych działań.

Organizacje, które dołączyły do inicjatywy podejmują działania, dzięki którym Polacy będą potrafili dostosowywać profil swoich umiejętności do szybko zmieniającego się rynku pracy. 

W konsultacjach nad Kartą uczestniczyły następujące organizacje:

BakerMcKenzie, EY, Ghelamco, KPMG, MCI Capital, Microsoft, Nokia, PARP, Prowly, Ringier Axel Springer Polska, Santander Bank Polska, Schneider Electric, Ströer, Symfonia, T-Mobile Polska, Techland, TVN Warner Bros. Discovery, UPC Polska, Visa, ZF Polpharma

Zapoznaj się z pełną treścią Karty i dołącz do naszej inicjatywy.

DOKUMENT ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ!