Nasza strona używa ciasteczek (cookies). Zostając na niej, zgadzasz się na warunki korzystania, które znajdziesz tutaj.

Created with Sketch. Wróć

Fundacja partnerem Campus Polska Przyszłości 2022

26 sierpnia startuje Campus Polska Przyszłości. To dobre miejsce do dyskusji na temat roli cyfryzacji w nowoczesnym społeczeństwie.

Fundacja partnerem Campus Polska Przyszłości 2022

Fundacja w tegorocznej edycji stawia na dyskusje o dezinformacji, społeczeństwie 5.0 i technologii która może pomóc społeczeństwu rozwiązać strategiczne wyzwania przed jakimi stoi Polska.

We wtorek, 30 sierpnia, o godz. 13:00 odbędzie się dyskusja pt. "Demokracja z dezinformacją". Rozmowę poprowadzi Michał Boni (adiunkt w Zakładzie Społecznych Zastosowań Nowych Technologii oraz były Minister Cyfryzacji i Administracj), a wezmą w niej udział Martyna Bildziukiewicz (Head of East Stratcom Task Force), Ignacy Niemczycki (kieruje Fundacją Centrum im. prof. Bronisława Geremka, członek zarządu Akcji Demokracji), Piotr Mieczkowski (dyrektor zarządzający fundacji Digital Poland) oraz Jakub Turowski (odpowiedzialny za budowanie relacji pomiędzy Metą a ustawodawcami, regulatorami, organizacjami pozarządowymi i innymi środowiskami zainteresowanymi wpływem Internetu na społeczeństwo i gospodarkę)

W środę, 31 sierpnia, o godz. 13:00 fundacja poprowadzi warsztaty pt. "Społeczeństwo 5.0 czy bunt robotów? Jak Polacy budują swój osąd o nadchodzących zmianach technologicznych". Podczas warsztatów dowiesz się czym jest społeczeństwo 5.0 i jak dzięki cyfryzacji, technologii oraz robotyzacji rozwiązuje ono największe problemy przed jakimi staje ludzkość. Jakie są zatem największe wyzwania przed jakimi stoi Polska? Czy Polacy są otwarci na nowe technologie i czy możemy zostać społeczeństwem 5.0? Czy roboty zabiorą nam pracę i z czym wiąże się projektowanie robotów? Na ten pytania odpowiemy wspólnie podczas tego interaktywnego warsztatu. Na warsztat koniecznie weź smartfon – będziesz głosował! Warsztat poprowadzą Piotr Mieczkowski, Paulina Szkoła, Agnieszka Jankowska z fundacji Digital Poland.

Campus Polska Przyszłości, organizowany już po raz drugi przez Rafała Trzaskowskiego, rozpoczyna się w Olsztynie 26 sierpnia i trwa do 1 września. Młodzi ludzie będą dyskutować, wymieniać poglądy, bawić się i zastanawiać, jak zmieniać Polskę. Organizator wydarzenia i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski o Campus Polska Przyszłości mówi jako o „miejscu wymiany wiedzy i doświadczeń, nawiązywania relacji i tworzenia innowacyjnych idei, które będą miały wpływ na rozwój naszego kraju”. 

Wśród gości tegorocznego Campusu znaleźli się m.in. Garry Kasparov, Ivan Krastev, Mark Brzezinski, Donald Tusk, Szymon Hołownia, Władysław Kosiniak-Kamysz, Tomasz Grodzki, Jerzy Buzek, Jan Krzysztof Bielecki, Agnieszka Holland, Wanda Traczyk-Stawska i wiele innych osób.

Cały program tegorocznego wydarzenia znajduje się na stronie Campusu.

Autor: Materiały prasowe