Nasza strona używa ciasteczek (cookies). Zostając na niej, zgadzasz się na warunki korzystania, które znajdziesz tutaj.

Created with Sketch. Wróć

Startuje 6. edycja Europejskiego Forum AI

Już 15 grudnia 2022 r. startuje 6. edycja Europejskiego Forum AI pod patronatem Czeskiej Prezydencji w Unii Europejskiej.

Startuje 6. edycja Europejskiego Forum AI

Zapraszamy na 6. edycję Europejskiego Forum AI w dniu 15 grudnia 2022 roku. Jak zawsze możecie spodziewać się ciekawych prelegentów, wziąć udział w żywych dyskusjach i poszerzyć swoją europejską sieć kontaktów! Europejskie Forum AI to sieć europejskich organizacji AI, które chcą wspierać europejskie start-upy i innowatorów. W ten sposób mają one głos w państwach członkowskich i Brukseli, jeśli chodzi o tworzenie ram prawnych dla AI.

Kiedy: Czwartek, godzina 10, 15 grudnia, Bruksela, Belgia | Formuła online.

Rejestracja otwarta - link do głównej strony

Agenda / tematy dyskusji:

  1. Europejskie rozporządzenie dotyczące AI: ustawa o AI zaproponowana przez Komisję Europejską ma na celu uregulowanie szerokiego zakresu zastosowań AI i dostosowanie ich do wartości i praw podstawowych UE poprzez podejście oparte na ryzyku. Jaki to będzie miało wpływ na rozwój #AI i jego zastosowań w Europie?

  2. AI i edukacja: AI ma potencjał, aby rozwiązać niektóre z największych wyzwań w dzisiejszej edukacji, wprowadzić innowacyjne metody nauczania i uczenia się oraz przyspieszyć postęp.

  3. Gospodarka AI: dyskusja na temat wpływu AI na wzrost gospodarczy i rynki pracy.

  4. Półprzewodniki i granty: Przy źle działającym łańcuchu dostaw, niedobór chipów może być stałym problemem. Podzielimy się poglądami na temat tego, co to oznacza dla AI w Europie.

  5. Europejskie Huby Innowacji Cyfrowych: Jak EDIHy mogą edukować MŚP? Co robi Komisja Europejska, aby edukować MŚP i pomóc im we wdrażaniu AI. Jakie są historie sukcesu i studia przypadków w zakresie edukacji i wdrażania AI w MŚP? To niektóre z pytań, na które postaramy się odpowiedzieć

Europejskie Forum AI organizuje razem 9 europejskich organizacji, w tym fundacja Digital Poland.

Autor: Fundacja