Nasza strona używa ciasteczek (cookies). Zostając na niej, zgadzasz się na warunki korzystania, które znajdziesz tutaj.

Created with Sketch. Wróć

Do 19 lutego można zgłaszać kandydatów do 5. edycji listy Digital Shapers

Do 19 lutego można zgłaszać kandydatów do piątej edycji listy Digital Shapers, rankingu organizowanego przez fundację Digital Poland. Lista wyróżnia wybitne osobowości świata nowych technologii w Polsce. Kandydaci do tytułu to innowatorzy, którzy swoją działalnością przyśpieszają tempo cyfrowej transformacji w kraju.

Do 19 lutego można zgłaszać kandydatów do 5. edycji listy Digital Shapers

Piąta edycja rankingu Digital Shapers ruszyła. Celem inicjatywy organizowanej przez fundację Digital Poland jest wyróżnienie innowatorów, których działalność przyśpiesza tempo cyfrowej transformacji w Polsce. To biznesmeni, działacze organizacji pozarządowych, influencerzy, dziennikarze i twórcy z ciekawymi, digitalowymi pomysłami.

Choć pandemia narzuciła nam szalone tempo cyfrowego rozwoju, to w rankingach mierzących poziom innowacji wciąż zajmujemy dalekie miejsca. W ostatniej edycji prestiżowego Global Innovation Index Polska znalazła się dopiero na 40. miejscu. Dlatego tak ważne jest nagradzanie tych, którzy starają się to zmienić.

– W Polsce nie brakuje innowatorów z ciekawymi, digitalowymi pomysłami, które mogą zrewolucjonizować rzeczywistość jaką obecnie obserwujemy i znamy. Aspirujący do tytułu Digital Shapers powinien być ambitny, odważny i ciekawy cyfrowych możliwości. Poszukujemy wybitnych osobowości świata cyfrowego i nowych technologii w Polsce, cenimy nieszablonowe podejście i chęć do aktywnego poszukiwania nowych, innowacyjnych rozwiązań. Jesteśmy otwarci na innowatorów z wszystkich branż. Chcemy, by Digital Shapers było platformą, w której odnajdzie się i będzie dobrze czuł się każdy ambitny manager – tłumaczy w wywiadzie dla Business Insider Polska Dorota Żurkowska, członek zarządu TVN Grupa Discovery, oraz ubiegłoroczna przewodnicząca Digital Academy.

Kim jest Digital Shaper?

W tym roku kapituła Digital Academy ponownie wyłoni 15 liderów, którzy muszą posiadać udokumentowane osiągnięcia w ostatnim roku w jednej z pięciu kategorii: edukacja, transformacja cyfrowa, inwestycje, innowacje i technologie oraz wizjoner. Prawdziwy Digital Shapers powinien mieć umiejętność łączenia różnych elementów ekosystemu, w którym działa i dla którego tworzy. Wyboru dokona 206–osobowa grupa niezależnych ekspertów cyfrowego świata i nowych technologii o ugruntowanej pozycji zawodowej w sektorze digital. Tegoroczną przewodniczącą Digital Academy jest Dominika Bettman, Dyrektor Generalna Microsoft w Polsce. Kandydaci mogą zgłaszać się sami lub zostać zgłoszeni przez inne osoby za pomocą formularza dostępnego na stronie digitalshapers.pl. Poszukiwanie Digital Shapersów trwa do 12 lutego 2023 roku.

Laureaci Cyfrowych Oscarów

W poprzedniej edycji tytułem Digital Shaper zostali nagrodzeni m.in. Szymon Sypniewicz i Przemysław Kowalczyk, założyciele Ramp Network, Natalia Hatalska, prezeska infuture.institute, a także Kinga Stanisławska, partner zarządzająca Experior Venture Fund.

– Nagroda Digital Shapers jest dla mnie bardzo cenna. Przede wszystkim dlatego, że przyznawana jest przez ludzi z branży i oznacza ich docenienie. Jednocześnie jest to duże zobowiązanie. Kategoria wizjoner pokazuje, że cały czas trzeba wybiegać do przodu i pokazywać, jak świat będzie wyglądał w przyszłości – mówiła podczas wręczania nagród 4. edycji Digital Shapers Natalia Hatalska, laureatka w kategorii wizjoner.

Do tej pory fundacja Digital Poland razem z Digital Academy wyróżniła 95 osób. Na liście tworzonej od 2018 r. znaleźli się również Robert Lewandowski, Rafał Brzoska, Paula Baruszewska, Justyna Orłowska oraz Anna Streżyńska.

Autor: Paulina Szkoła